De handel herleeft bij Museum BroekerVeiling

Door Redactie op Dinsdag 20 januari 2015 10:20  Regionaal  nieuws, broeker veiling museum

BROEK OP LANGEDIJK - In het Afmijnlokaal van Museum BroekerVeiling werd vrijdag 16 januari een feestelijke bijeenkomst gehouden. Met een 40-tal genodigde werd gevierd dat zij voor een nieuwe termijn van vijf jaar een handelsbankje in het Afmijnlokaal, dan wel een glaspaneel in gebouw de Toekomst, financieel wilden adopteren.
"Onze lokale kunstschilder Sietse Wiersma was bereid gevonden om geheel belangeloos een indrukwekkend drieluik te maken, een verstilde weergave van de 'duizend eilanden'. Hierop werden de namen van de adoptanten in vergulde letters weergegeven", aldus directeur Ron Karels. Het drieluik werd, na een korte inspirerende speech van Karels, onthuld door de langstlevende handelaar Dirk Slot.
"Er is nog voldoende ruimte voor nieuwe adoptanten. Voor een jaarlijkse bijdrage van 75 euro adoptanten een 'eigen bankje' en schildert Sietse Wiersma hun naam bij op zijn prachtige drieluik. Het kunstwerk krijgt een prominente plaats in de entree van het Afmijnlokaal."