ZUID-SCHARWOUDE - Ook dit jaar is er weer het jaarlijkse concert van Unicorn in de Kooger Kerk te Zuid-Scharwoude en wel op zondag 8 november om 12.00 uur.


Keltische folk en swing, met Klezmer, Shanties enBluegrass uitstapjes. Licht in het hoofd, voeten van devloer, dorstige keel – een optreden van Unicorn laat detoehoorders nooit onberoerd. De opzwepende Keltischemuziek van de folkband loopt doorgaans uit op eenfeelgood swingfeestje waarbij uit volle borst wordtmeegezongen. Maar laat niemand zich in de luren leggendoor het schijnbaar achteloze gemak waarmee de band zichop het podium presenteert, achter die vrolijke façade gaanrasmuzikanten schuil die elkaar ragfijn aanvoelen.

Aanjagers van het Ierse folkspektakel zijn accordeonist MartienTijburg en gitarist John Kuiper, het duo vormt al sinds deoprichting (1996) het kloppende hart van Unicorn. Deleadzangeressen Renske den Uil /Jolanda Traarbach endeviolistes Christina Knoll / Erna Sommer maken het teamcompleet.

Professionals met (deels) conservatoriumachtergrond,maar nu eenmaal ongeneeslijk behept met het Keltischefolkvirus. De dames kleuren de Ierse en Schotse traditionalseigenwijs in, en stappen net zo makkelijk over op verwantegenres als Bluegrass of Jiddische fiddlemuziek. Een aanstekelijkoptreden met folk en fun en veel variatie is gegarandeerd.

UNICORN is een bekende naam in de folkwereld en behoort tot de top aangaande wat Nederland aan semi professionelefolk muziek te bieden heeft. Ook internationaal is de band eenveel gevraagde act op zomerfestivals. De band treedt standaardin een vierpersoonsbezetting op : een zangeres, een violiste ende vaste basis John Kuiper (zang/gitaar) en Martien Tijburg(accordeon) .

De band neemt het publiek moeiteloos mee en laatvoelen wat er door de eeuwen heen leefde in Ierland.Inmiddels heeft de band vier cd’s op haar naam staan, waarvan“A new Horizon” en de recentste cd “Destination unknown”onder de liefhebbers van Keltische muziek faam genieten. Unicorn weet het enthousiaste publiek tot de laatste minuut teboeien maar ook te ontroeren. Gelachen wordt er om dehumoristische aankondigingen van de nummers, een prachtigemix van emoties en voluit genieten. De band metconservatorium geschoolde artiesten vormt een eenheid, die jezelden tegen komt.

ZONDAG 08-11-2026 - 12.00 uur
UNICORN
Kooger Kerk, Zuid-Scharwoude
Meer info:
https://www.unicornmuziek.nl/